Covid-19 Önlemleri Hakkında Bilgilendirme


Corona Virüsü (Covid-19) Önlemleri Hakkında Bilgilendirme

Değerli Misafirimiz,


Sizlerle tüm Dünya’da hızla yayılan Corona Virüsü (Covid-19) ile ilgili olarak otelimizde alınan önlemler ile ilgili bilgi paylaşmak istiyoruz.

T.C. Sağlık Bakanlığı sürekli güncel bilgilerle basın ve sosyal medya aracılığı ile kamuoyunu aydınlatmaktadır.

Demircioğlu Park Hotel, Yönetimi olarak, içerisinde bulunduğumuz sektörün insan sağlığına etkisinin bilincinde, salgını başladığından beri takip edip, gerekli önlemleri almış bulunmaktayız. Ayrıca, kendi bünyemizde salgın hastalığın yayılma oranını aza indirgemek için aşağıda sunduğumuz planları gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

 • Maskesiz misafir veya çalışanlar otele alınmamakta, maskeleri yok ise maske verilmektedir. Misafirlerimiz ve tüm çalışanlarımızın otele giriş esnasında ateşleri ölçülüp kayıt altına alınmaktadır.
 • Misafirlerimizin check-in ve check-outişlemleri sırasında kullanılan pos cihazları ve oda kartları her kullanım sonrası yeniden dezenfekte edilmektedir. Nakit parayla temasları halinde ise çalışanlarımız ellerini dezenfekte etmekte, misafirlerimizinde istekleri doğrultusunda resepsiyon deskimizde de dezenfektanlarımız bulunmakta olup sosyal mesafe kuralı uygulanmaktadır.
 • Misafirden giriş esnasında Covid -19 ile mücadelede önlem amaçlı ve yasalar gereği kişisel bilgileri alınmakta ve kayıt edilmektedir.
 • Personelimiz Covid-19 ile ilgili kendi kişisel sağlıkları ve uygulanması gereken kurallar ile ilgili DİVERSEY firmasından eğitimlerini almıştır.
 • Tüm yiyecek ve içecek hizmet alanlarında profesyonel dezenfektanlar bulundurulup, misafirlerimize sunulmaktadır. Daha önce açık büfe olarak sunduğumuz kahvaltı hizmetimiz kişiye özel tabak servisi ile yapılmaktadır.
 • Restoranımızda ki masalar arası mesafe 1,5 metre, karşılıklı oturma düzenimiz 60 cm olarak yeniden düzenlenmiştir. Tüm masa, sandalye kolları, masa üstü ekipmanlar her öğünden sonra dezenfekte edilmektedir ve restoranlarımız gün boyunca havalandırılmaktadır.
 • Misafir odaları her gün düzenli olarak hijyen kurallarına uygun şekilde temizlenmekte olup, havalandırılmaktadır.  
 • Otel çalışanlarımız Covid-19 pandemisi hakkında detaylı şekilde bilgilendirilmiştir. Tüm personelimiz koruyucu ekipman ( maske,eldiven ) vb. kullanmaktadır.
 • Misafir odalarına sadece maske, eldiven, bone, önlük ve elbiseleri dezenfekte edilmiş temizlik personeli girmektedir. (Her misafir odası girişinde maske ve eldivenler değiştirilmektedir.)
 • Havlu ve çarşaflarımız yüksek sıcaklıkta yıkanarak, kurutulmaktadır.
 • Odalara Giriş-Çıkışı en aza indirmek amacı ile odalarımızdaki mini bar hizmetimiz kaldırılmıştır. Listeye bağlı olarak oda servisi yapılmaktadır.

 

Demircioğlu Park Hotel